Atgal
new_1.jpg new_2.jpg new_3.jpg new_4.jpg new_5.jpg new_6.jpg new_7.jpg
Tolyn

SoapNuts.lt

Riešutų muilas visame pasaulyje žinomas įvairiais vardais, tokiais kaip muilo riešutai, muilamedis, skalbiamieji riešutai, muilo riešutų kevalai, plovimo kevalai, muilamedžio riešutų lukštai, Ritha (hindi) riešutų kevalai ir kitais.Riešutų muilas yra išdžiovinti muilamedžio vaisių (ar muilo uogų riešutų) kevalai (arba lukštai).Išdžiovintas vaisius yra pati vertingiausia augalo dalis. Juose nėra jokių sintetinių medžiagų, kvapų, pigmentų, antiseptikų ar kitų chemikalų.Skalbiamieji riešutai tai grynas natūralus produktas ir 100% suskaidomas mikroorganizmų, nelieka jokių kūnui ar aplinkai žalingų liekanų, netgi naudojant ilgą laiką.

 

 

Taikymo sritys ir metodai

Yra gana tikėtina, kad jūs negirdėjote apie šią dovaną, kurią saugoja mums gamta. Saponinui būdinga efektyvi valymo galia, antimikrobinės ir antigrybelinės,antialerginės savybės, kvapų sumažinimo galia ir natūralus švelnumas susijungia, kad pateiktų nepaprastai saugų, tačiau efektyvų valiklį daugybei kasdieninių darbų.Didžiausias muilamedžio naudojimo pliusas yra tai, kad natūralus augalas ir neturintis pridėtų jokių sintetinių chemikalų, visiškai nekenkia aplinkai ir žmonių sveikatai.

 

Rūbų skalbimas muilo riešutais

Dauguma rūbų skalbiklių mūsų prekybos centrų lentynose turi daugybę cheminių medžiagų, sintetinių dažų, kvapų ir tirpiklių. Šios chemines medžiagos veiksmingai įsiskverbia giliai į mūsų rūbus – skalbia, dezinfekuoja ir iškvėpina.Tačiau tie patys chemikalai lieka mūsų rūbuose ir skalbiniuose ir patenka ant mūsų odos kai kuriems žmonėms sukeldami trumpalaikes arba ilgalaikes odos problemas. Jie gadina audinių pluoštą, blukina spalvas ir yra žalingi aplinkai. Muilo riešutai yra tiesiog geresnis skalbimo būdas.

 Paprasčiausias, dažniausiai naudojamas tradicinis skalbimo būdas su muilo riešutais, kai  riešutus medžiaginiame maišelyje skalbiame kartu su skalbiniais skalbimo mašinos būgne. Skalbimo riešutai taip pat gali būti naudojami pagaminti nuovirą, muilo riešutų miltelius ar koncentruotą tirpalą.  (Žiūrėkite kitas forma ir patarimus.) Visos formos ir būdai puikiai veikia.

 

Skalbimas muilo riešutais skalbimo mašinoje.

Įdėkite 4 ar 7 muilo riešutų kevalus ar atitinkamus gabalėlius apie apie 15 g., į medvilninį maišelį ir gerai jį užriškite,stambesnius susmulkinkite.

Įdėkite  maišelį su susmulkintais riešutais į skalbimo mašinos būgną, prieš sudėdami rūbus. Pasirinkite jūsų skalbiniams reikalingą  skalbimo temperatūrą(30-95)Muilo riešutai gali likti iki skalbimo ciklo pabaigos, nes skalavimo vanduo šaltas,o saponinas išsiskiria tik nuo 30 laipsnių temperatūros.Skalbimo pabaigoje išimkite ir palikite išdžiūti (palikite riešutų lukštus maišelyje). Naudokite nuo 3 iki 5 kartų. Muilo riešutai tampa neveiksmingi, kaip pasidaro ploni, minkšti ir labai šviesiai rusvos ar pilkos spalvos.Tinka skalbti baltiems ir spalvotiems skalbiniams ,net šilkui,vilnai,kašmyrui.Jie atnaujina spalvas ir suteikia minkštumo.

Skalbimas šaltame vandenyje

Kadangi saponinas išsiskiria iš riešutų tik šiltame vandenyje, šaltam skalbimui reikalingas nuoviras arba skystis. Virkite 3-4 saujas riešutų viename litre vandens 4 minutes. Pašalinkite kevalus ir palikite atvėsti. Vieno šaukšto užtenka vienam skalbimui. Naudokite kaip skystą muilą arba paprasčiausiai pasidarykite puodelį muilo riešutų tirpalo mirkydami 4-7 maišelyje esančius riešutus puodelyje labai karšto vandens apie 3 minutes.

Sudėkite ir muilo riešutų skystį, ir maišelį į skalbyklę.

Skalbimo pabaigoje išimkite ir palikite išdžiūti (palikite muilo riešutus maišelyje).

Naudokite nuo 3 iki 5 kartų. Muilo riešutai tampa neveiksmingi, kaip pasidaro ploni, minkšti ir labai šviesiai rusvos ar pilkos spalvos.

Skalbimas rankomis

Įdėkite apie 2 šaukštus muilo riešutų skysčio į skalbimo vandenį ir išmaišykite, arba padarykite nuovirą su muilo riešutų maišeliais. Skalbkite rankomis kaip paprastai.

 Suteikite savo skalbiniams kvapą. Naudojant muilo riešutus, kvapas bus natūralus. Todėl galite ant medvilninio maišelio užpurkšti eterinio aliejaus (levandų, apelsinų, mėtos…), kad skalbiniai įgautų kvapą.

 

Sunkiai išskalbiamos dėmės

Tokiu atveju (kraujo, kiaušinio, žolės, purvo, pieno, prakaito, ledų, riebalų, uogienės dėmės), apdorokite su  dėmių valikliu prieš skalbimą, o tada skalbkite kaip paprastai.

Balti skalbiniai

Kad išvengtumėte baltų skalbinių papilkėjimo, įdėkite vieną ar du šaukštus baliklio į skalbimo mašiną.

 

Kaip atsikratyti muilo riešutais

Muilo riešutų likučiai gali būti paliekami komposto krūvoje (nėra kenksmingų aplinkai atliekų).

 

Riešutų muilo universalus skystis

 Iš skalbiamųjų  riešutų  lukštų  pasigaminkite universalų skystą valiklį.Įdėkite 12-15  riešutų lukštų į 3 litrus vandens,pavirkite  25-30min. Gautas skystis tinka plovimui ,valymui.Reikia didesnės koncentracijos,palikite  išvirtą skystį per naktį,kitą dieną virkite ant lėtos ugnies iki 30 min.Ataušintą nuovirą, perkoškite per sietelį,o paskui išpilstykite į butelius.Nelaikykite butelių su skysčiu saulės šviesoje.Skystis naudojamas nuo 3-6 savaičių priklausomai nuo veikiančios saulės spindulių ir šilumos.

 

Veido ir kūno prausimas

Muilo riešutai efektyviai valo odą gausiomis putomis, kurios taip pat gali sunaikinti mikrobus ir atkurti odą. Taip pat pasižymi gražinančiu ir baltinimo efektu bei gali pašalinti šlakelius, spuogus, gali padėti išvengti ar išgydyti odos ligas (tokias kaip karpos) sukeltas viruso.Gali nuraminti egzemą, žvynelinę, niežtinčią ir jautrią odą.

Plaukų plovimas

Muilo riešutų nuoviras gali būti šampūnas, kuris plaukus padaro blizgius ir pilnus gyvybingumo. Palikite 5 minutėms įtrintus plaukus muilo riešutų nuoviru po to išskalaukite šiltu vandeniu. Plaukai bus glotnūs, turės blizgesį ir bus lengvai iššukuojami. Šampūnas rekomenduojamas žmonėms kenčiantiems nuo alergijų dėl jautrios galvos odos. Muilo riešutai yra puikus plaukų tonikas. Jis gali padėti išvengti ar efektyviai išgydyti tokias odos ligas kaip pleiskanos ar galvos žaizdelės. Vaisiaus minkštime yra daug natūralių putojančių medžiagų. Tačiau jeigu jums patinka daugiau putų, galite kartu naudoti truputėlį savo mėgstamo šampūno. Bet geriausia  yra naudoti  tik muilo riešutų nuovirą ,kaip baltyminį šampūną ir kondicionierių.

 

Kiti muilo riešutų naudojimo būdai

Tai tik labai trumpas sąrašas alternatyvinių valymo ir plovimo sprendimų, kuriuos puikia atlieka muilo riešutai. Dauguma įprastinių namų valymo priemonių gali būti pakeistos į muilo riešutus. Saponinui būdingi efektyvi valymo galia, antimikrobinės ir antigrybelinės savybės, kvapų sumažinimo galia ir natūralus švelnumas susijungia, kad pateiktų nepaprastai saugų, tačiau efektyvų valiklį daugybei kasdieninių darbų. Neįtikėtina, didžioji dalis labai nuodingų sintetinių chemikalų mūsų namuose gali būti išmesta visiems laikams.

Patarimai:

 • ·         Muilo riešutai tarnaus ilgiau naudojant šilto ir šalto vandens kontrastą.
 • ·         Minkštam vandeniui gali reikėti mažiau muilo riešutų. Labai kietam vandeniu reikės 7 muilo riešuto kevalų maišelio.
 • ·         Nereikia naudoti audinių minkštiklio. Muilo riešutai padaro jūsų rūbus minkštus.
 • ·         Muilo riešutai pasižymi stipriu kvapu, panašiu į acto, kai yra sausi, o kai šlapi - kvapas tampa aštresnis. Muilo riešutai nekvepia maloniai, tačiau jūsų rūbai kvepės švara ir šviežumu išskalbus juos muilo riešutais.
 • ·         Jeigu jums patinka kvapai, galite užpilti 10 lašų eterinio aliejaus ant medvilninio maišelio prieš įmesdami į skalbimo mašiną.
 • ·         Muilo riešutai nepašalins sudėtingų dėmių, kaip su bet kuriuo skalbikliu, prieš tai apdorokite dėmes su dėmių valikliu, kaip paprastai darytumėte.
 • ·         Jeigu rūbai labai nešvarūs, pridėkite pusė skalbimo mašinos skalbinių, o ne pilną.
 • ·         Jeigu jums patinka labai balti rūbai, į skalbyklę įpilkite baliklio.
 • ·         Muilo riešutai veiks efektyviau ne visai pilnoje skalbyklėje.
 • ·         Bus labai mažai putų. Putų nebuvimas iš tikrųjų reiškia, kad nėra naudojamos komercinės putojančios medžiagos ar chemikalai.
 • ·         Muilo riešutai puikia tinka vystyklų skalbimui. Kitaip nei cheminiai skalbikliai, jie neapsunkina medžiagos sukeldami vystyklo sugeriamumo sumažėjimą, taip pat jie nesukels bėrimo. Be to, muilo riešutai išplaus ir pašalins valiklio liekanas iš vystyklų.

 

Skalbiamieji riešutai ir jų privalumai

·         Muilo riešutų kevalai naudojami kaip natūralūs ir aplinkai nekenksmingas skalbiklis.Panaudotas vanduo gali būti naudojamas drėkinimui. Tai yra organinis, aplinkoje suyrantis ir neteršiantis valymo produktas. Būdami hipoalerginiais, muilo riešutai nekenkia rankoms.

·       Muilo riešutai nėra muiluoti ir mažiau putoja, tai sumažina panaudojamo vandens kiekį.
·         Būdami švelniu skalbikliu, riešutai išlaiko audinio spalvą.
·         Maisto detoksikavimas: muilo riešutų milteliai, įdėti į šiltą vandenį, gali padėti pašalinti pesticidų ir chemikalų liekanas iš vaisių ir daržovių juos plaunant.
·         Gali būti naudojami gyvūnų prausimui,kilimų ir kitų namie esančių daiktų plovimui, o panaudotas vanduo gali būti naudojamas sodo laistymui.
·         Rekomenduojami maudantis, ypač žmonėms kenčiantiems nuo odos ligų ir alergijos.

 • ·         Dažnai naudojami plaukų plovimui. Padeda išvengti pleiskanų ir pašalina utėles.
 • ·         Muilo riešutų skystis gali būti naudojamas papuošalų,langų,veidrodžių,nerūdijančio plieno gaminių valymui, automobilių plovimui.
 • ·         Universalus valiklis ir ploviklis virtuvėje  ir vonioje.
 • ·         Muilo riešutuose esantis saponinas naudojamas gaminant dantų pastą.
 • ·         Muilo riešutų milteliai dedami į kosmetines kaukes, kad sutektų švelnų odos valymą.
 • ·         Natūralūs pesticidai: muilo riešutų nuoviras taip pat naudojamas, kaip efektyvūs ir natūralūs pesticidai augalams,atbaidyti vabzdžius namuose ir sode.
 • ·         Neseniai iš muilamedžio vaisų Centriniame Vaistų Tyrimo Institute Indijoje buvo pagamintas kontraceptinis kremas.

Soapnuts.lt